^
A
A
A

У ВООЗ розробили нові рекомендації для лікування венеричних хвороб

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

14 September 2016, 09:00

У ВООЗ розробили нові рекомендації з лікування венеричних захворювань, дана міра викликана наростаючою загрозою антибактеріальної стійкості. Найчастіше статевим шляхом передаються хламідіоз, сифіліс, гонорея, всі ці захворювання викликаються бактеріями і антибактеріальна терапія зазвичай допомагає повністю позбутися від захворювання. Але деякі антибіотики стрімко втрачають свою ефективність, що пов'язано з частим і, нерідко, неправильним використанням препаратів.

За попередніми підрахунками щороку понад 130 мільйонів чоловік інфікується хламідіозом, близько 80 мільйонів гонореєю, трохи більше 5 мільйонів на сифіліс.

За останній час медики відзначають, що стійкість бактерій, що викликають інфекційні захворювання, посилилася і все менше антибіотиків дійсно справляються зі своїм завданням. За словами фахівців, особливо стійкість розвинулася у гонококів, які практично не реагують на антибактеріальне лікування, при хламідіозі і сифіліс ситуація не набагато, але легше - бактерії, що викликають ці захворювання ще реагують на деякі види існуючих антибіотиків, але в будь-якому випадку профілактика інфекційних захворювань і швидке лікування опинилися під загрозою.

Якщо венеричні захворювання залишити без лікування, то це може спровокувати важкі наслідки для здоров'я - запальні процеси в сечостатевих органах, позаматкову вагітність, безпліддя (у жінок і чоловіків), крім того, інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом в кілька разів збільшують ризик зараження ВІЛ.

Ситуація, що склалася змусила ВООЗ переглянути існуючі методи терапії венеричних хвороб і виявити в кожній країні до яких антибактеріальних препаратів розвинулася стійкість у бактерій, що викликають венеричні захворювання. У нових рекомендаціях за основу прийняті дані про найбільш дієвих антибактеріальних препаратах, які призначаються при захворюваннях.

Гонорея викликає ураження слизових (статевих органів, ротової порожнини, прямої кишки). Бактерії гонококи за досить короткий термін виробляли стійкість до антибактеріальних засобів, і застарілі класи антибіотиків абсолютно неефективні.

Зараз ВООЗ рекомендує всім країнам переглянути позиції лікування гонореї, медикам необхідно призначати тільки ефективні препарати. У кожній країні стійкість гонококів, що обертаються серед населення, до антимікробних відрізняється, тому фахівцям з органів охорони здоров'я слід стежити за рівнями поширення антибактеріальної стійкості і визначати максимально ефективні антимікробні препарати для лікування гонококів. Сьогодні ВООЗ не рекомендує використовувати хінолони, оскільки серед гонококів саме до цього класу антибіотиків найменш сприйнятливі.

Зараження сифілісом відбувається при контактуванні з раною на статевих органах, анус, в прямій кишці, слизової оболонки ротової порожнини, губах, також заражена жінка можете інфікувати дитину під час вагітності, що часто стає причиною смерті плоду.

Згідно з новими рекомендаціями, для лікування сифілісу необхідно використовувати ін'єкційний антибіотик бензатин-пеніцилін, які набагато ефективніше пероральних препаратів.

Хламідіоз найбільш поширене інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом. Після інфікування з'являється відчуття печіння при сечовипусканні, але частіше за все, людина не відчуває будь-яких характерних симптомів. Прихований перебіг хвороби часто призводить до проблем з репродуктивним здоров'ям людини.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.