Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Звільнення від фізкультури або здоровіше серце?

, Медичний редактор
Останній перегляд: 30.05.2018

В останні роки у світі збільшилася кількість пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Практично всі знають фактори, що провокують хвороби серця і судин - ожиріння, куріння, відсутність фізичної активності, нервові перенапруження, однак, не всі намагаються зробити будь-які спроби змінити своє життя і попередити розвиток хвороби.

На здоров'я людини впливає безліч факторів - спадковість, екологія, соціально-економічне становище, рівень медицини і т.п., але і сама людина може підтримати власне здоров'я, ведучи здоровий спосіб життя.

Технічний прогрес (механізація праці, розвиток транспорту, неправильне харчування та ін.) Справив великий вплив на здоров'я нового покоління і медицина, на жаль, не дивлячись на всі видатні досягнення не здатна допомогти людині, яка не бажає цього.

Раніше велася активна пропаганда на державному рівні здорового способу життя, але сьогодні мало хто розуміють, що матеріальне благополуччя багато в чому залежить від стану здоров'я, особливо це відбивається на стані здоров'я дітей. На думку фахівців, турботу про своє здоров'я потрібно прищеплювати з дитинства, оскільки зростаючий організм без належної фізичної активності розвивається неповноцінно, в тому числі можуть виникати проблеми з судинами і серцем.

Сучасний ритм життя привів до того, що у багатьох школярів і студентів занижені функціональні показники серцево-судинної діяльності (в порівнянні з даними дітей 10-20 років тому).

Зараз вкрай багато батьків просять звільнити дітей від занять фізкультурою, а, як відомо, саме руху не вистачає сучасним дітям.

В фізкультури існує кілька груп здоров'я - для здорових дітей, з деякими відхиленнями і для хворих дітей, але на практиці все діти або здають нормативи, або приносять довідку про звільнення від занять.

Багато дітей не можуть виконати задані нормативи з знижених функціональних можливостей серцево-судинної системи, такі діти повинні пройти попередню підготовку до здачі нормативів. Зараз простіше звільнити дитину від занять ніж займатися з ним, проте, діючи таким чином, ні батьки, ні вчителі, не замислюються про наслідки для здоров'я дитини.

Перед тим, як записувати дитину в спортивну секцію, необхідно ретельно обстежити його і при наявності яких-небудь захворювань пройти курс лікування. У деяких випадках у юних спортсменів спостерігається синдром перенапруги міокарда, який проявляється в слабкості, підвищення тиску, перебої в роботі серця і т.п. Даний стан пов'язано з різким підвищенням навантаження під час тренування або не відповідає спортивних навантажень функціональним можливостям дітей, але сприяти патології можуть і хронічні інфекції (тонзиліт, гайморит і т.п.)

Фахівці підкреслюють, що дорослим і дітям слід приділяти велику увагу фізичної активності, батьки на власному прикладі можуть привчити дітей до здорового способу життя і занять спортом.

Медики відзначили, що фізкультура корисна для людей в будь-якому віці, не існує абсолютних протипоказань до занять фізичними вправами, тільки при деяких захворюваннях показана спеціальна гімнастика.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Портал iLive не надає медичних консультацій, діагностики або лікування.
Інформація, опублікована на порталі, є лише для довідки і не повинна використовуватися без консультації з фахівцем.
Уважно прочитайте правила та політики сайту. Ви також можете зв’язатися з нами!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Всі права захищені.