^
A
A
A

Спати разом або окремо?

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Через якийсь час спільного проживання, подружжя починає відчувати якусь прохолоду у відносинах. Створюючи вид, що шлюбу не існує, можна трошки підігріти свої почуття. А сон на різних ліжках в деяких випадках може навіть врятувати сімейну пару.

Майже кожна четверта пара спить окремо. До таких висновків прийшли американські фахівці в області сну. З огляду на той факт, що в дослідженнях враховувалися тільки випадки, коли одному партнеру некомфортно спати поряд з іншим (хропіння, розмова уві сні, неспокійний сон), а люди, що сплять в різних кімнатах через різних життєвих обставин (графік роботи, прохолода або спека в кімнаті і т.д.), не враховувалися, то можна зробити висновок, що реальна кількість таких випадків набагато вище.

Спати нарізно - сприяти міцному шлюбу. Так показало опитування, яке провели в одній з популярних американських газет. Опитували докторів, священиків, звичайних подружжя. Причиною тому - необхідність людського організму в 7-9 годинах здорового і спокійного сну. А сон поряд з іншою людиною зменшується приблизно на одну годину. Так, виділивши на сон 8 годин, вранці ми відчуваємо себе сонним і роздратованим, саме тому, що фактично вдалося поспати лише сім. Звідси сварки, поганий настрій, нервову поведінку.

Романтизм - це ще одна причина, по якій сімейні пари вибирають різні ліжку. Весь робочий тиждень сплять окремо, а на вихідних влаштовують спільну вечерю, плавно переходить в спільну постіль. Віддалення загострює бажання, і багато хто вважає, що такий секс набагато більш емоційний. Але якщо такий варіант не влаштовує одного з подружжя, то краще відмовитися від експериментів подібного роду.

Церковні служителі, з якими вдалося поговорити на цю тему кореспондентам газети, не вважають такі випадки чимось ганебним. На їхню думку, головне зберігати духовну єдність в родині, а сексуальні відносини це невід'ємна частина продовження роду.

І все ж залишається небезпека від проведених ночей під різними ковдрами. Полягає вона в психологічному відстані один від одного. Опинившись в одному ліжку, чоловік і жінка можуть відчути себе поряд з чужою людиною, випробувати якийсь дискомфорт, незвичну новизну.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.