^

Аналіз Д-димер при вагітності

, Медичний редактор
Останній перегляд: 29.11.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Аналіз Д-димер при вагітності рекомендується не ігнорувати.

Д-димер відноситься до продуктів лізису фібрину, який входить до складу тромбу. Аналіз дозволяє дізнатися, чи є ризик прискореного утворення тромбів у майбутньої мами чи ні. Перед забором крові бажано не вживати рідину і їжу як мінімум 12 годин.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

До кого звернутись?

Нормальні показники Д-димера для вагітних

  • 1-й триместр - 750 нг / мл.
  • 2-й триместр - 1000 нг / мл.
  • 3-й триместр - НЕ понад 1500 нг / мл.

Підвищення Д-димеру при вагітності

Підвищення рівня свідчить про підвищений ризик утворення тромбів, а передувати цьому може ряд захворювань:

  • Наявність цукрового діабету.
  • Наявність захворювань сечовидільної системи.
  • Підтвердження гестозу.
  • Підтвердження інфекційних захворювань.
  • Наявність захворювань печінки.
  • Раннє відшарування плаценти і загроза викидня.

Д-димер нижче норми при вагітності

Якщо ж Д-димер значно нижче норми для вагітних жінок, то це вже говорить про зниження згортання крові небезпеки виникнення кровотечі, несумісного з життям. У таких випадках потрібна госпіталізація, консультація гематолога і призначається курс коагулянтів. Особливо важливо проводити аналіз на Д-димер безпосередньо перед пологами, коли факт крововтрати незаперечний і в разі ускладнень потрібно швидко надати допомогу.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.