^

Вітаміни для чоловіків після 30

, Медичний редактор
Останній перегляд: 10.08.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Організм чоловіки потребує таких же корисних речовинах, як жіночий і дитячий, ось тільки кількість споживаних вітамінів повинно бути істотно вище. Особливо це стосується огрядних або переживають постійні стреси представників чоловічої статі. Окрема розмова буде про спортсменів, працівників розумової сфери і осіб, що займаються важкою фізичною працею. Цілком природно, що для підтримки специфічних процесів з віком нерідко потрібна певна група вітамінних комплексів. Підтримка чоловічого здоров'я, а саме: нормальне функціонування передміхурової залози, сперматогенез, гормональний баланс забезпечують вітаміни для чоловіків після 30.

З метою профілактики серцево-судинних проблем і попередження старіння чоловікам потрібні антиоксидантні речовини. Важливе місце в раціоні повинна займати група В, бере участь в засвоєнні білка і запускає процеси синтезу для формування сильного м'язового апарату, підвищення якості насіння і т.п. На період планування дитини чоловікам і жінкам слід приймати фолієву кислоту, яка підвищує шанси зачаття міцного малюка. Чоловічій половині за 30 не обійтися без вітамінів А, F і Е, які допомагають продукувати тестостерон і нормалізують потенцію. У разі наявності негативних звичок (тютюн, алкоголь) слід налягати на лікарські склади для печінки (кислоту липоевую або N).

Поняття вітаміни для чоловіків після 30 включає в себе сукупність органічних речовин з вираженою вітамінною активністю, що підтримують нормальне виконання специфічної функціонального навантаження організму чоловіки в озвучений період життя.

Показання до застосування вітамінів для чоловіків після 30

Сприятливими факторами при виборі вітамінних комплексів будуть властивості фармакологічних засобів, стан здоров'я, очікувані результати. Наявність будь-яких патологій служить підставою для прийому спеціалізованих препаратів, наприклад при розладах серцево-судинного характеру рекомендується пити вітамін С. Раннє облисіння, поганий стан волосся і нігтів свідчать про нестачу вітаміну Н. Препарати з цинком відносять в окрему категорію, що допомагає нормалізувати потенцію, поліпшити якість сперми.

Показання до застосування вітамінів для чоловіків після 30 різняться виходячи з ситуації, способу життя і особливостей організму. Найбільш важливі і поширені випадки:

 • вітаміни періоду планування малюка - допомагають нормалізувати вироблення чоловічих гормонів, підвищити якість і активність сперматозоїдів. Необхідними речовинами для підготовки перед зачаттям буде фолієва кислота, а також вітаміни Е і С. Як правило, прийом таблетованих засобів починають заздалегідь (мінімально 3 місяці) до передбачуваного терміну. Можна вибрати полівітамінні комплекси або приймати їх окремо. Серед відомих препаратів - Сперма Актив, Компливит, Селцінк +, Дуовит;
 • з метою підвищення потенції - А, Е впливають на швидкість продукування і накопичення тестостерону. В якості додаткових речовин приймають С (підвищує захисні сили), Ф (запобігає руйнуванню клітинних мембран, включаючи тканину статевої сфери). Мідь, цинк і селен також допомагають підтримувати потенцію;
 • вітаміни для чоловіків після 30 обов'язково повинні включати комплекси, спрямовані на зміцнення імунітету. Протистояти інфекції і скоротити час відновлення допомагають фармакологічні препарати Вітрум, Дуовит, Мульти Табс, Алфавіт класик з вітамінами С, Д, групою В;
 • для стимуляції волосяних цибулин і запобігання облисіння служать вітаміни Е і Н, які використовують не тільки всередину і але зовнішньо в складі масок;
 • при підвищеній фізичній активності і професійним спортсменам, щодня витрачає сили, як мінімум на двогодинні тренування, рекомендовані засоби для прискорення процесів метаболізму і синтезу, що активізують засвоюваність їжі. Показаннями будуть ознаки вітамінодефіціта (стомлюваність, сонливість, млявість), підвищена інтенсивність тренувань, фізичне перенапруження, порушення метаболічного характеру (на тлі діабету, надмірної ваги і т.д.). До збалансованим комплексам відносять Animal Pak Universal Nutrition, Armor-V MusclePharm, CultiVate SAN, Fish Oil SoftGels Optimum Nutrition і інші.

Завдяки даній класифікації можна зрозуміти, що будь-які вітамінні препарати служать певної, часто вузько спрямованої мети. Тому дуже важливо усвідомити, які завдання ви перед собою поставили і при необхідності проконсультуватися у фахівця. Особливо це стосується професійних видів спорту, де з усього фармакологічного різноманіття потрібно максимально грамотно і точно підібрати вітамінні добавки.

Форма випуску

Всі наявні фармакологічні засоби поділяються на моно- і полівітаміни. Перші препарати представляють сукупність вітамінів, а другі є однокомпонентними речовинами. Розрізняють також фармако вітаміни для чоловіків після 30 і біологічні активні добавки (БАД). Препарати з лабораторії - синтетичні засоби, укладені в таблетку. БАД - це натуральні рослинного або тваринного походження екстракти, настойки, витяжки тощо Синтетичні речовини строго дозуються і з точністю відомо входження в них активних компонентів. Обчислити ж кількісну складову ряду біологічно активних добавок вельми скрутно.

На зручніше і поширена форма випуску - це таблетки або драже. Зустрічаються також водорозчинні, шипучі і таблетки для жування, порошки (розчиняються в рідині або службовці для приготування вітамінних коктейлів), капсули (включаючи пролонгованої дії), краплі, розчини для ін'єкцій, мікстури, масляні екстракти, концентрати і навіть вже готові питні пляшечки. Від форми випуску залежить спосіб застосування, дозування і ефективність. Наприклад, рідкі препарати можна змішувати з питвом і їжею. Таблетовані вітаміни ковтають без розжовування одночасно з основною трапезою. Щоб не заплутатися в різноманітті вітамінних комплексів, краще перед початком прийому звернутися до фахівця. Лікар підбере склад і форму препарату, яка підходить у вашій конкретній ситуації.

trusted-source[1], [2], [3]

Фармакодинаміка вітамінів для чоловіків після 30

Вітаміни для чоловіків після 30 об'єднані в комплекси або приймаються окремо за розробленою схемою відповідно до показань і ситуацією. Синтетичного походження вітамінні препарати підрозділяються на жиро (А, Д, Е) і водорозчинні (С, групи В і т.д.).

Під вітаміном А мається на увазі ретіноідной група, яка проникає в клітинне ядро, впливаючи тим самим на білковий синтез. Причому кожен ретиноид (ретиналь, ретинол або кислота ретиноевая) виконує свою функцію в організмі - бере участь в процесі диференціювання епітелію і синтезі статевих гормонів, нормалізує репродуктивну функцію і т.п. Вітамін Д, вірніше його метаболіти (гормоноподобниє речовини) шляхом регулювання білкового обміну впливають на фосфорно-кальцієвий процес. Фармакопрепарати з вітаміном Е беруть участь в регуляції генної експресії.

Без вітаміну С неможливо більшість біохімічних процесів. Тіамін або В1 регулює різні обмінні реакції, включаючи обмін вуглеводів. Вітамін В3 бере активну участь в тканинному диханні і метаболічному обміні.

Фармакодинаміка вітамінів для чоловіків після 30 на прикладі популярного вітамінно-мінерального комплексу Алфавіт, що включає всі важливі і щодня необхідні елементи для сильної половини, а також женьшень сибірський, кислоти органічні, каротиноїди:

 • тонізують і зміцнюють організм;
 • нормалізує роботу статевої системи;
 • активізує фізичні і розумові здібності.

Всі речовини розділені на три таблетки відповідного кольору:

 • рожевий - ранковий прийом вітамінів В1, А, С, мінералів та інших компонентів;
 • блакитний - денна порція вітамінів Е, В2, В6, РР, мінералів і каротиноїдів;
 • зелений - вечірня доза вітамінів В12, фолієвої кислоти, Н, Д3, К1, мінералів.

Фармакокінетика вітамінів для чоловіків після 30

Фармакокінетика вітамінів для чоловіків після 30 залежить від типу прийнятого вітаміну. Наприклад, вітамін А в складі синтетичних препаратів, де він представлений ефірами, засвоюється посредствам гідролази (продукується підшлунковою залозою і слизової тонкого кишечника). Всмоктування здійснюється завдяки споживанню жирних продуктів, а біозасвоєння можливо орієнтовно на 12%. Препарат в крові зв'язується з білком. При відсутності зв'язку, речовина стає токсичною. Біотрансформація вітаміну А на активні метаболіти відбувається в печінці з подальшим утворенням неактивних компонентів, які виводяться нирками і кишечником.

Дистальний відділ тонкої кишки - місце всмоктування вітаміну Д, а на якість засвоєння впливає кількість споживаних жирів і жовчовиділення. Зв'язок вітаміну в плазмі крові спостерігається з альфа-глобуліном, білком синтезованим печінкою. Екскретується в кишковий тракт з жовчю, де діє його часткова засвоюваність. Мала частка речовини виводиться при сечовипусканні, полуелімінаціі синтетичного вітаміну Д відбувається протягом 10 годин.

Вітамін Е всмоктується в серединному відділі тонкої кишки за умови наявності достатнього числа жиру і жовчі. Екскреція проводиться в кишечник завдяки жовчі, виведення шляхом сечовипускання. Вітамін В2 максимально проникає в печінку, міокард, нирки, мозок і інші органи, а про надлишок препарату, що вводиться вкаже інтенсивно жовтий колір урини.

Алфавіт - вітаміни для чоловіків після 30 - містять сумісний набір вітамінів і мінералів, які легко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті і добре розподіляються в організмі. Якщо приймати препарат правильно, щоб між таблетками різних кольорів був інтервал не менше 3 годин. Дія кожної обумовлено часом доби: червона - пробуджує вранці, зелена - володіє заспокійливим ефектом і сприяє міцному сну, блакитна - для піку активності в денні години.

Назви вітамінів для чоловіків після 30

Сучасний фармакологічний ринок представлений вітамінними комплексами, що відрізняються кількісним вмістом активних компонентів і специфікою дії.

Популярні і користуються найбільшим попитом назви вітамінів для чоловіків після 30:

 • Алфавіт для чоловічого здоров'я - крім важливих мінералів і вітамінів, препарат включає трав'яні екстракти, благотворно впливають на статеву функцію. Ефективне і в той же час доступне за ціною засіб містить три різні за колірною гамою таблетки. Такий поділ компонентів дозволяє підвищити засвоюваність і дає відчутні результати. Рекомендують Алфавіт в період загострення респіраторно-вірусних інфекцій, при авітамінозі, випаданні волосся, зниженому лібідо;
 • Дуовіт - показаний при посиленій розумовій і фізичній діяльності, для нормалізації здоров'я в міжсезоння. Вітамінний комплекс добре зарекомендував себе як частину терапії щодо усунення статевої дисфункції, а також в лікуванні простатиту. Дуовит прибирає вугри по тілу, сприятливо відбивається на здоров'ї дерми, зміцнює нігті і волосся;
 • Велма - комбінований препарат на основі найважливіших вітамінів і мінералів. Показаний сильній половині при активній фізичному і розумовому навантаженні, при гіповітамінозі. Деякі представники чоловічої статі відзначають наявність нудоти після прийому препарату.

Найбільш дієві, легкі в застосуванні і безпечні вітаміни для чоловіків після 30: Азал, АВС Спектрум, Амітон-Магній-Кальцій, Велма, Метовит, Мультіфорт, направити, Оксілік, Orange Triad Controlled Labs, Селцінк, різновиди Центрума.

Спосіб застосування та дози

З метою повноцінного всмоктування прийом жиророзчинних вітамінів вимагає обов'язкової наявності жовчі і жиру в організмі. Речовини жиророзчинний групи засвоюються одночасно з ліпідами, що потрапляють в печінку (як складова хиломикронов) посредствам лімфатичного русла. Наявність кишкових інфекцій, проблем з секрецією жовчі і ліпідного обміну, тягне за собою втрату всмоктуючої активності вітамінів. Слід розуміти, що засвоєння вітамінних комплексів залежить від стану шлунково-кишкового тракту. Будь-які порушення в системі травлення призводять до зниження або відсутності очікуваного ефекту.

Вітаміни для чоловіків після 30 рекомендуються виходячи з особливостей і потреб конкретного організму. Розрахувати тривалість терапевтичного або підтримує курсу з точним дозуванням відсутнього речовини повинен грамотний фахівець. Справа в тому, що самостійний, безконтрольний прийом синтетичних вітамінів або вітамінних добавок може нашкодити чоловічому здоров'ю. Визначити добову необхідність того або іншого речовини в домашніх умовах не представляється можливим.

Спосіб застосування та дози ґрунтуються на скаргах, результати аналізів, наявності алергічних явищ, а також форми випуску вітамінно-мінерального комплексу. Одні вітаміни слід розжовувати і запивати водою, інші - пити до / під час / після їжі, треті - за спеціальним графіком. Схема прийому розписується доктором в кожному конкретному випадку індивідуально. Якщо окремих вказівок щодо прийому препарату немає, то прийом ведеться згідно з інструкцією.

trusted-source[11], [12], [13]

Протипоказання до застосування вітамінів для чоловіків після 30

Як не дивно, будь-який лікарський засіб має перелік побічних явищ і протипоказань. Не виняток і вітаміни синтетичного походження, а також біологічно-активні добавки. Протипоказання до застосування вітамінів для чоловіків після 30 на прикладі:

 • Алфавіт - не рекомендований при гіперфункції щитовидної залози, у разі гіпертонічних проявів, надмірної нервової збудливості, велика кров'яний тиск, порушення сну;
 • Сперма Актив - має спеціальні вказівки при цукровому діабеті, заборонений при уремії на тлі ниркової недостатності, в разі хронічної патології печінки;
 • АВС Спектрум - алергічні реакції;
 • Селцінк - протипоказаний, якщо в анамнезі чутливість до лактози;
 • Дуовіт - індивідуальна непереносимість.

Слід зазначити, що вітаміни для чоловіків після 30 засвоюються набагато гірше, якщо представник чоловічої статі має проблеми шлунково-кишкового характеру. Більшість синтетичних препаратів мають виражений межа токсичності, а деякі з них (наприклад, В12, К) володіють такою високою токсичністю, що неможливо визначити її рівень. Граничну обережність слід дотримуватися при вживанні вітаміну А і Д, яка стосується передозування при перевищенні допустимої дози і в результаті тривалого прийому (сприяє негативному накопиченню в організмі).

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Побічні дії вітамінів для чоловіків після 30

Вітаміни для чоловіків після 30 необхідні в достатній кількості, відповідно до способом життя і поставленими завданнями (наприклад, планування дитини). Однак передозування або зловживання вітамінами і мінералами спричиняє негативні наслідки. Надмірне вживання вітаміну Д загрожує гіпервітамінозом, всмоктуванням кальцію з відділів кишечника і розчиненням кісткових структур. Результатом буде гіперкальціємія, ознаками якої є відкладення солей кальцію в м'яких тканинах, судинах, серцевому клапані і т.д. На тлі подібних змін розвивається надлишок вільних радикалів кисню, що викликає дисфункцію мембран клітин і порушення транспорту магнію і калію. Так відзначаються аритмія, проблеми серцевих скорочень, поява мікронекрозів і т.д. Явище гіпервітамінозу, пов'язане з прийомом вітаміном Е, виражається в токсичну дію на клітини печінки, кишечника і нирок. Введення вітаміну Е внутрішньом'язово здатне викликати набряклість, кальцифікацію м'яких тканин і еритему.

Тіамін (В1) визнаний найбільш токсичним з усіх водорозчинних вітамінів. Негативна дія синтетичного препарату відбивається на діяльності ЦНС, супроводжується серцевою аритмією, проблемами м'язових скорочень (включаючи дихальні), викликає алергічні прояви (навіть анафілактичний шок) і пригнічує ферментну активність печінки. В12 здатний підвищити згортання крові, викликати болі в серці, тахікардію, алергію і збільшити збудливість ЦНС. Надлишок фолієвої кислоти пов'язують з безсонням і судомами, дисфункцією нирок, диспепсичними явищами.

Побічні дії вітамінів для чоловіків після 30 різноманітні і відрізняються виходячи з індивідуальної чутливості організму, іноді викликаючи слабке роздратування кишечника (з порушенням стільця, метеоризмом, блювотою, печією), а в найважчих випадках вимагають промивання кишечника або викликають анафілактичний шок.

Передозування

Передозування вітамінними комплексами нерідко виражається в гипервитаминозе, ознаками якого є: Назва вітаміну Ознаки А позиви до блювоти, сонний стан, висипання на шкірі, зростання внутрішньочерепного тиску Д ознаки гіперкальціємії, порушення ритму серця, симптоми інтоксикації, зниження скорочень міокарда Е знижується згортання крові і фагоцитарну властивість нейтрофілів, зниження рівня тромбоцитів Тіамін алергії В12 почастішання серцевого ритму, підвищення згортання крові, гіперзбудливість З порушення виробок тки інсуліну підшлунковою залозою, неспокійний стан, проблеми зі сном, виявлення цукру при проведенні лабораторних досліджень крові та урини, виявлення оксалатурии, збільшення згортання крові Ниацин гастрит ерозивного типу, зростання цукру в крові, збільшення сечової кислоти при дослідженні сироватки крові, нудота Пантотентовая кислота напади нудоти, блювотний рефлекс Пиридоксин блювота, гастрит ерозивного характеру Синтетичні вітаміни для чоловіків після 30, «вирощені» в лабораторних умовах, по суті, є активно й молекулою, що виконує роль натурального компонента. Тому великий ризик передозування, алергії особливо в разі самовільного і безконтрольного прийому. На жаль, фармакологічна промисловість пропонує малий відсоток вітамінних засобів на основі рослинних екстрактів. З цієї причини вибором синтетичних препаратів повинен займатися досвідчений фахівець.

Взаємодії вітамінів для чоловіків після 30 з іншими препаратами

Вітамін Е нерідко призначають паралельно з А і Д, що підвищує ефективність останніх та перешкоджає розвитку їх токсичної дії. В1 (тіамін) не вживають спільно з В2 (через підвищення екскреції останнього при мочевиведенія), В12 (провокує алергічні реакції від тіаміну), вітаміном С, а також з пеніцилінами, фуросемідом та іншими препаратами. В2 не слід пити спільно з гормонами, що включають йод (наприклад, тироксином), і поруч психотропних речовин (аміназин, амітриптилін і т.п.). Активне накопичення вітаміну С в організмі в свою чергу сприяє виведенню В2, В12, В6.

Самостійні спроби поліпшити самопочуття і нормалізувати здоров'я можуть завершитися несприятливо, навіть плачевно. При незнанні елементарної сумісності вітаміни для чоловіків після 30 перетворюються на отруту. Наприклад, вітамін Е погано поєднується з залізом, цинк негативно позначається на транспорті фолієвої кислоти, залізо знижує всмоктування хрому.

Взаємодії вітамінів для чоловіків після 30 з іншими препаратами наведені в інструкції по застосуванню вітамінного комплексу, яку слід ретельно вивчити перед початком прийому. Оптимальним рішенням буде попередня консультація у фахівця.

Умови зберігання вітамінів для чоловіків після 30

Умови зберігання вітамінів для чоловіків після 30 мало відрізняються від зберігання інших фармакологічних препаратів. Основні умови: недоступність для дітей, захист від сонячного світла, з дотриманням температурного діапазону і рівня вологості, зазначених в інструкції-вкладиші, і зі збереженням цілісності «рідний» упаковки.

Термін придатності

Термін придатності позначений на упаковці. В середньому вітаміни для чоловіків після 30 мають тривалість зберігання два роки з моменту випуску.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Вітаміни для чоловіків після 30" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.