^

Здоров'я

Ентерофурил

, Медичний редактор
Останній перегляд: 04.09.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Ентерофурил - ліки з групи протимікробних; використовується при терапії інфекційних заражень кишечника.

Компонент нифуроксазид - це антимікробну речовину, дериват нитрофурана. У терапевтичних дозах ніфуроксазид майже не пригнічує здорову кишкову мікрофлору, не призводить до появи резистентних бактеріальних форм, а крім цього не викликає перехресної резистентності мікробів у відношенні інших протибактерійних ліків. Лікарська вплив розвивається вже в перші години після початку терапії.[1]

Показання до застосування Ентерофурил

Застосовується при гострому проносі , що має інфекційну природу.

Форма випуску

Випуск терапевтичного речовини реалізується в капсулах об'ємом 0,1 (10 штук всередині чарунковій пачки, 3 пачки всередині коробки) і 0,2 г (8 капсул всередині блістерної упаковки, 1-2 упаковки всередині коробки).

Фармакодинаміка

Принцип лікарського впливу повноцінно не визначений. Протипаразитарна і протимікробна активність ніфуроксазиду може бути пов'язана з присутністю аміногрупи. Місцевий вплив без проникнення всередину тканин і органів робить нифуроксазид унікальним в порівнянні з іншими дериватами нитрофурана, оскільки цей протидіарейні медикамент не робить системного впливу.

Ентерофурил демонструє вплив щодо грамнегативних і -позитивних мікробів: золотистого стафілокока, шигел, пиогенного стрептокока, сальмонел і кишкової палички.

Фармакокінетика

При вживанні всередину нифуроксазид майже не всмоктується в області шлунково-кишкового тракту і не проходить всередину тканин з органами, в кишечнику залишається 99% ліків.

Процеси обміну ніфуроксазиду реалізуються всередині кишечника, приблизно 20% речовини виводиться незміненим.

Нифуроксазид зі своїми продуктами метаболізму екскретуються разом з фекаліями. Швидкість екскреції визначається кількістю застосованого ліки і моторикою шлунково-кишкового тракту. В цілому, екскреція ніфуроксазиду досить повільна, компонент залишається всередині шлунково-кишкового тракту тривалий час.

Спосіб застосування та дози

Вживати капсули потрібно перорально, без прив'язки до прийому їжі.

Для підлітків від 15-ти років і дорослих: 0,2 г (1-на капсула об'ємом 0,2 г або 2 капсули об'ємом 0,1 г), 4-кратно за день. За добу дозволяється застосовувати не більше 0,8 г ніфуроксазиду.

Дітям старше 6-річчя: 2 капсули об'ємом 0,1 г, 3-4-разово за добу. За день можна приймати максимум 0,6-0,8 г ніфуроксазиду.

Терапія може тривати максимум 7 днів (форма випуску 0,1 г) або 3 дні (форма випуску 0,2 г).

  • Застосування для дітей

Ліки у формі випуску 0,1 г призначають для дітей старше 6-річчя (дитині молодше цього віку застосовують суспензію препарату). Капсули об'ємом 0,2 г можна використовувати у підлітків старше 15-річчя.

Використання Ентерофурил під час вагітності

Відсутня достовірна інформація щодо можливого фетотоксичну і тератогенного впливу при використанні ніфуроксазиду у вагітних. Через це препарат не призначають у зазначений період.

Ентерофурил може застосовуватися для нетривалої терапії при ГВ.

Протипоказання

Протипоказано призначати при сильній непереносимості щодо ніфуроксазиду, інших дериватів 5-нітрофурану або інших елементів ліки.

Побічна дія Ентерофурил

Можуть виникати тимчасові біль у животі і блювота з нудотою або посилюватися пронос.

Можливий розвиток ознак алергії, серед яких кропив'янка, анафілаксія, свербіж, набряк Квінке та епідермальна висип. При появі алергічних симптомів потрібно скасувати ліки. Далі пацієнту потрібно уникати застосування ніфуроксазиду і інших дериватів нитрофурана.

Передозування

При передозуванні необхідно провести шлунковий промивання і симптоматичні процедури.

Взаємодія з іншими препаратами

Нифуроксазид заборонено використовувати в комбінації з речовинами, що містять спирт, сорбентами, ліками, що можуть спровокувати антабусний ефект, і засобами, що пригнічують активність ЦНС.

Умови зберігання

Ентерофурил потрібно зберігати в закритому від маленьких дітей місці, при значеннях температури не більше 30 ° С.

Термін придатності

Ентерофурил може застосовуватися в межах 5-річного терміну з моменту виробництва медикаментозного продукту.

Аналоги

Аналогами ліки є препарати Ерсефуріл, Адісорд з Ніфуралом, а також Екофуріл і Стопдіар.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Ентерофурил" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.