^
A
A
A

Обстеження поза вагітності

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Обстеження жінок з невиношуванням починають із загального огляду, звертають увагу на зростання і масу тіла, характер статури, вираженість вторинних статевих ознак, наявність і характер ожиріння, гірсутизму, наявність смуг розтягнення на шкірі (стрий).

При оцінці статури, доцільно, користуватися морфограмме. При невеликому зростанні, астенічному статурі можуть мати місце прояви загального і генітального інфантилізму. Ознаки вірілізації (добре розвинена мускулатура, широкі плечі, вузькі стегна, гірсутизм) характерні для проявів гіперандрогенії наднирковозалозної генезу. Загальна огрядність, мерзлякуватість, сухість шкіри, млявість - характерні для гіпотиреозу і т.д. Характер статури допоможе оцінити гормональні та обмінні порушення.

Обстеження проводять по органам і системам. Виявляють екстрагенітальні захворювання, стан печінки, серцево-судинної системи, нирок. Особливу увагу слід звернути на психоемоційний стан. Для жінок зі звичним невиношуванням характерні стану хронічного стресу, емоційне напруження, яке, як правило, пов'язане з почуттям неповноцінності, виникають при нездатності доносити дитину.

Гінекологічний огляд повинен включати огляд зовнішніх статевих органів, огляд за допомогою дзеркал і двуручное вагінальне обстеження. Необхідно звертати увагу на характер оволосіння, вираженість склепінь, стан стінок піхви. Особливу увагу слід приділити огляду шийки матки. Наявність рубцевих змін, зяяння каналу шийки матки вказують на можливість розвитку ІЦН. Коротка маленька шийка матки спостерігається при гіпоплазії матки. Слід зазначити прояви інфекційного ураження шийки матки, піхви, вульви - наявність кандилом, ектопії, лейкоплакії, цервицита і ін.

При пальпації матки визначають розміри матки, співвідношення довжини матки і шийки, положення матки. Маленька гіпопластична матка, довга тонка шийка матки спостерігається при генітальному інфантилізмі. Маленька матка, коротка маленька шийка матки може бути при вадах розвитку матки, так само як і наявність перегородки в піхву. Збільшення матки може бути при наявності міоматозних вузлів, аденомиоза.

При огляді придатків матки виявляють збільшення яєчників, пухлинні утворення яєчників, спайковий процес в малому тазу.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.