^
A
A
A

УЗД при невиношуванні вагітності

 
, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

В даний час найбільш значущим неінвазивним методом дослідження в акушерстві та гінекології є УЗД.

Для візуалізації вроджених вад розвитку матки більш інформативною є II фаза менструального циклу, коли ендометрій у фазі секреції чітко окреслює контури порожнини матки.

Дворога матка при поперечному скануванні представлена двома утвореннями, з'єднаних один з одним під більшим чи меншим кутом однорідної структури. Внутрішньоматкова перегородка при УЗД візуалізується не завжди чітко, і матка представляється єдиним утворенням з наявністю 2-х М-ЕХО. Дефект М-ЕХО залежить від ступеня вираженості перегородки, якщо дефект був на всьому протязі, то перегородка була повною, при частковому дефекті - неповною. Сідлоподібна матка не завжди виявляється при УЗД поза вагітності, виглядає найчастіше як єдине утворення з невеликим поглибленим контуром в області дна тіла матки.

Достовірні відмінності отримані за такими параметрами: товщина міометрія при вроджених вадах розвитку і гіпоплазії матки зменшена в порівнянні з нормальними показниками на 25-40%.

При гіпоплазії матки достовірно зменшилася довжина тіла матки на 15-26,6% і шийки матки на 31-34%. Зниження цих показників не може не позначитися на функціональних можливостях матки і визначає високий ступінь ризику ускладнень при вагітності.

Інформативність ехографії, за нашими даними, склала від 50 до 100%: найменша при внутрішньоматкових синехії, найбільша - при міомі матки. При ехографії можна виявити органічну істміко-цервікальної недостатність в тому випадку, якщо ширина цервікального каналу перевищує 0,5 см, що достовірно вище нормативних параметрів.

За даними sісследованій, ширина шийки матки понад 1,9 см свідчить про наявність ІЦН.

Методом ехографії, виявляється хронічний ендометрит, особливо при використанні трансвагінального датчика - наголошується розширення порожнини матки до 0,3-0,7 см і невелика кількість рідини.

Використання трансвагінальної ехографії дозволяє оцінити стан ендометрія, готовність його до імплантації, динаміку зміни структури і товщини ендометрія протягом менструального циклу.

Надзвичайно цікавою для практичного використання представляється оцінка біофізичного профілю матки за даними ехографії і допплерометрії, розроблена в Women's Healts Center Чикаго.

Подальше обстеження проводиться з урахуванням тих параметрів, які були виявлені при I етапі і стосуються в основному уточнення патогенетичних механізмів, підбору терапії та оцінки ефективності проведеної терапії та здійснюється індивідуально для хворих. Наприклад, якщо основний генез невиношування інфекційний, то другий етап включає оцінку імунного статусу, інтерферонового статусу, рівень прозапальних цитокінів.

При виявленні змін на гемостазиограмме проводиться уточнення причини тромбофіліческіе стану: вовчаковий антикоагулянт, вроджені порушення гемостазу і т.д. Ці дослідження будуть відображені при розгляді тактики ведення пацієнток з різними причинними факторами невиношування вагітності.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.