^

Загальний аналіз сечі при вагітності

, Медичний редактор
Останній перегляд: 19.10.2021
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Загальний аналіз сечі при вагітності відноситься до обов'язкових аналізів і здається перед кожним відвідуванням лікаря, який курирує вагітність.

За допомогою даних загального аналізу сечі можна дізнатися про відхилення в організмі на ранніх термінах. Перевищення рівня ацетону буде говорити про патологіях печінки, токсикоз. Присутність в сечі цукру свідчить про розвиток діабету, а білкові фракції в сечі - перша ознака токсикозу.

Норми для загального аналізу сечі:

 • Обсяг ранкової порції сечі 150-250 мл.
 • Колір сечі може коливатися від світло-жовтого до насичено-жовтого (деякі продукти і медичні препарати можуть впливати на її колір).
 • Нормальна сеча повинна бути абсолютно прозорою, мутніє сеча при будь-яких запаленнях, коли в ній з'являються білкові фракції.
 • Норма щільності сечі 1010-1030 г / л. Підвищуватися це значення може при захворюваннях нирок (гломерулонефрит, цукровий діабет), а знижуватися при хронічній нирковій недостатності.
 • За кислотності сеча може бути лужний (при вживанні переважно рослинної їжі) або кислої, в нормі рН становить 5-7. Якщо вагітна не вегетаріанка, то лужна реакція сечі може бути викликана хронічним запальним процесом сечостатевої сфери. При цукровому діабеті, лихоманці рН сечі зміщується в кислу сторону.
 • Лейкоцитів в нормі повинно бути не менше 5 Од.
 • Еритроцитів в нормі не повинно бути, припустимо наявність 3 Од. В поле зору.
 • Бактерії і білок в нормі не повинні міститися в зразку сечі, а їх наявність говорить про бактеріальному запаленні.
 • Також в сечі не повинно бути білірубіну, кетонових тіл, глюкози, геалінових циліндрів (максимум 1-2 в полі зору).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

До кого звернутись?

Аналіз по Нечипоренко при вагітності

Аналіз по Нечипоренко при вагітності дозволяє отримати інформацію про стан сечостатевої системи жінки і на ранньому етапі виявити ймовірні захворювання, характерні для цього стану - пієлонефриту, циститу. При вагітності навантаження на нирки і систему виділення особливо висока, тому дуже важливо контролювати її роботу, особливо якщо турбують болі в області крижів, в поперековому відділі, з'являються позиви на часте сечовипускання.

Перед тим, як зібрати сечу для аналізу потрібно провести туалет промежини і зібрати середню порцію сечі в спеціальний флакон, придбати який можна в аптеці. Відразу ж після збору матеріалу, потрібно відправити зразок сечі в лабораторію.

За допомогою аналізу по Нечипоренко можна визначити в сечі вміст формених елементів. Підвищення норми вмісту лейкоцитів свідчить про запалення (ймовірність циститу, пієлонефриту), підвищення норми еритроцитів говорить про камені в нирках, пухлинах, поява геалінових циліндрів в сечі говорить про гломерулонефриті, отруєнні.

Аналіз сечі по Нечипоренко при вагітності потрібно здавати обов'язково - з його допомогою можна на ранньому терміні виявити патології нирок, пізній токсикоз, провести необхідне лікування і убезпечити себе і не народженого малюка від ускладнень.

Аналіз сечі ацетон при вагітності

Аналіз сечі ацетон при вагітності проводиться з метою більш детальної діагностики можливих внутрішніх захворювань. При підвищенні рівня ацетону в сечі вагітна стає млявою, сонливою, втрачає апетит, підвищується температура тіла, з'являється сильна спрага. При вагітності такий стан, як і будь-яке інше нездужання, неприпустимі. Ацетон з'являється при нестачі заліза, важких захворюваннях травної системи. Аналогічне нездужання спостерігається у тих, хто досить довго дотримувався дієти і обмежував вуглеводи. Якщо у майбутньої мами в сечі з'являється ацетон, то це дуже небезпечно для плода.

Причини появи ацетону в сечі:

 • Неправильна дієта, з переважанням солодкого.
 • Стресові ситуації.
 • Нездужання в зв'язку з сильним раннім токсикозом.

Для полегшення стану жінки серйозна терапія не потрібна, достатньо грамотно складеної дієти і періодичного контролю сечі на ацетон. Здавати аналіз не складно, правила підготовки і доставки матеріалу такі ж, як і для загального аналізу. Головне - не забувати про особисту гігієну перед збором зразка сечі для дослідження.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.