Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Існує метод, що дозволяє скасувати ін'єкції інсуліну для діабетиків

, Медичний редактор
Останній перегляд: 03.03.2021

Великій кількості хворих на цукровий діабет II типу можна допомогти відмовитися від інсулінових ін'єкцій: в цьому допоможе малоінвазивний ендоскопічний метод, запропонований цієї осені на черговому заході UEG Week 2020.

Вчені, що представляють Центр медицини при нідерландському Університеті Амстердама досліджували результативність інноваційної малоінвазивної процедури, яка передбачає ремоделирование слизової тканини 12-палої кишки . Одночасно з процедурою пацієнти брали протидіабетичні препарати (антагоністи рецепторів глюкагоноподобного пептиду-1 GLP-1 RAs) і вели виключно здоровий спосіб життя. У первинному експерименті брали участь 16 хворих, які страждають інсулінозалежною формою цукрового діабету II типу.

Ендоскопічний метод DMR виконувався в амбулаторних умовах з використанням дротяної катетеризації. В процесі проведення процедури лікарі здійснили ліфтинг і абляцию слизової тканини в 12-палої кишки. Відомо, що слизові структури кишечника патологічно змінюються внаслідок нездорового способу життя і неправильне харчування з підвищеним вживанням цукрів і тваринних жирів. Негативні фактори впливають на вироблення основних гормонів, в тому числі і тих, які впливаю на інсулінорезистентність і провокують розвиток діабету. Спеціальне тканинне ремоделирование 12-палої кишки допомагає запустити клітини в новому режимі і відновити процес гормональної продукції.

Дослідницька робота продемонструвала: близько 3/4 інсулінозалежних пацієнтів з діабетом II типу, що беруть участь в експерименті лікувального ендоскопічного методу, вже через півроку втратили необхідність в інсулінових ін'єкціях. Лабораторні значення гликированного гемоглобіну у таких хворих знизилися з 7,5% до 6,7%, що говорить про позитивну діабетичної компенсації.

В учасників з задовільною реакцією на ремодулірующую терапію також відзначалося виражене зниження показника ІМТ (індекс маси тіла) - приблизно з 30 кг / м² до експерименту до 25 кг / м² протягом року після лікування. Крім цього, виявилося процентне зниження вмісту печінкового жиру - з 8% до 4,5% протягом півроку. Жирова дистрофія печінки відноситься до основних факторів ризику появи синдрому інсулінорезистентності, що включає в себе підвищення артеріального тиску , збільшення маси тіла та порушення жирового обміну .

Ті 25% учасників, які не виявили реакції організму на ремодулірующее лікуванні, і далі вводити інсулін. Однак середньодобова кількість препарату для них вдалося знизити більше ніж в два рази (приблизно з 35 ОД перед терапією до 17 ОД протягом року після процедури).

Як стверджує один із співавторів роботи Сюзанна Мейрінген, новий метод в корені міняє підхід до лікування діабету. Одноразової процедури в сукупності з цукрознижувальними препаратами і корекцією харчування найчастіше досить для відмови від інсулінових ін'єкцій і поліпшення обмінних процесів в організмі пацієнтів. Більшість хворих після дослідження змогли завершити інсулінотерапію, яка також супроводжується негативними побічними явищами - зокрема, підвищенням маси тіла і ознаками гіпоглікемії .

Незабаром вчені анонсують проведення більш масштабної наукової роботи.

Детальніше про експеримент можна дізнатися на сторінці сайту Medicalxpress 


Портал iLive не надає медичних консультацій, діагностики або лікування.
Інформація, опублікована на порталі, є лише для довідки і не повинна використовуватися без консультації з фахівцем.
Уважно прочитайте правила та політики сайту. Ви також можете зв’язатися з нами!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Всі права захищені.