^

Вітаміни при плануванні вагітності у чоловіків

, Медичний редактор
Останній перегляд: 10.08.2022
Fact-checked
х

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Вітаміни при плануванні вагітності у чоловіків є необхідною ланкою в ланцюзі зачаття здорового малюка.

Успіх в зачатті дитини залежить не тільки від здоров'я жінки, але і від чоловіка. Часто неправильне харчування, спосіб життя і погані звички накладають свій відбиток на репродуктивне чоловіче здоров'я. У період планування вагітності потрібно відмовитися від куріння і вживання спиртного, налагодити харчування. Дуже важливо, щоб в організмі майбутнього тата були присутні всі необхідні для формування і розвитку сперматозоїдів речовини - вітаміни і мікроелементи. 

Показання до застосування вітамінів при плануванні вагітності для чоловіків

Вітамінні препарати можуть застосовуватися чоловіками в профілактичних цілях при плануванні зачаття і для підтримки чоловічого здоров'я. Однак є ситуації, при яких прийом препаратів просто необхідний:

 • дефіцит цинку (ознаки алопеції, вугрової хвороби, терапія кортикостероїдами, наявність загоюються ран);
 • дефіцит селену (простатит, зниження імунітету);
 • симптоми хронічної втоми;
 • період відновлення після тривалих хвороб;
 • полінейропатії різного походження;
 • доброякісна гіперплазія передміхурової залози;
 • oligospermiya, astenospermiya;
 • слабкість ерекції, рання еякуляція;
 • інші розлади сексуальної та репродуктивної сфери.

Профілактичний прийом вітамінних засобів може проводитися і без наявності прямих показань, з метою поліпшення якості чоловічих статевих клітин і для запобігання аномалій у майбутньої дитини. Вітаміни та необхідні мікроелементи слід вживати як чоловікові, так і жінці.

Спосіб застосування та дози

Всі препарати приймають, як правило, по 1-2 таблетки або капсули на добу, під час прийому їжі або безпосередньо після нього. Тривалість застосування вітамінних засобів від 3-х до 6-ти місяців.

Перед тим, як почати використовувати той чи інший препарат, обов'язково необхідно ознайомитися з анотацією до лікарського засобу.

Лікар має право змінювати дозування і термін прийому медпрепаратів, керуючись станом пацієнта, наявністю ускладнень або побічних проявів.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Протипоказання до застосування вітамінів при плануванні вагітності для чоловіків

Однозначним протипоказанням до вживання вітамінних засобів вважається індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату.

До інших можливих протипоказань відносяться:

 • важкі розлади функцій сечовидільної системи;
 • тромбоемболія;
 • туберкульоз легень в активній стадії;
 • гіпервітамінозние стану,
 • виразкова хвороба шлунка в активній формі;
 • злоякісні новоутворення, злоякісна анемія.

Якщо у пацієнта траплялися алергічні реакції на будь-який компонент медпрепарату, він повинен обов'язково проінформувати про це лікаря, який призначає засіб.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Побічні дії вітамінів при плануванні вагітності для чоловіків

Якщо призначений препарат використовується строго в рекомендованої дозуванні, то виникнення побічних реакцій малоймовірно. Однак про можливі прояви слід знати заздалегідь:

 • алергічний відповідь організму (ангіоневротичний набряк, анафілаксія);
 • шкірні реакції, сверблячідерматози, явища бронхоспазму;
 • болю в шлунку, диспепсія, гіперацидозу;
 • слабкість, надмірна дратівливість, підвищення потовиділення.

Тривале використання комплексних засобів може провокувати гастрит, порушення серцевого ритму, парестезії, розлади ниркових функцій, підвищена сухість шкірних покривів, явища кальциноза судин, легенів, тканин.

Як правило, основна частина побічних проявів проходить самостійно після завершення вживання препарату.

Передозування

Можливими симптомами передозування є нудота і позиви до блювоти, болі в шлунку, блідість або синюшність шкіри.

У якості першої допомоги при передозуванні вітамінними препаратами слід використовувати очищення шлунка за допомогою блювоти або промивання шлунка. Подальша терапія проводиться згідно симптоматиці отруєння.

Умови зберігання

Препарати необхідно зберігати при температурі не вище 25 C, в добре закритій упаковці, що не досяжною для дітей. Термін придатності вітамінних засобів від 1 до 3-х років.

Вітаміни при плануванні вагітності для чоловіків необхідно використовувати регулярно протягом декількох місяців. При наявності важких фізичних навантажень, шкідливих звичок або затяжних захворювань курс прийому вітамінних комплексів може бути більш тривалим.

Назви вітамінів при плануванні вагітності для чоловіків

Вітамінів, які містяться в продуктах харчування, часто буває недостатньо для забезпечення потреби чоловічого організму, особливо це стосується періоду підготовки до зачаття. Тому багато лікарів настійно рекомендують приймати при плануванні комплексні аптечні вітамінні препарати.

Які ж вітаміни так необхідні чоловікові для хорошого сперматогенезу?

Токоферол (Вітамін Е) - вважається активну антиоксидантну засобом, яке охороняє клітинні структури від пошкоджень. Завдяки йому чоловічі статеві клітини стають рухливими і практично невразливими.

Аскорбінова кислота - бере участь в синтезі стероїдів, регулює обмін фолієвої кислоти в організмі. Вітамін необхідний для активізації рухливості сперматозоїдів і їх стійкості до пошкоджень.

Фолієва кислота - відіграє найважливішу роль в процесах формування сперматозоїдів, допомагаючи їм стати повноцінними і готовими виконати свою місію.

Цинк - це воістину чоловічий елемент, який відновлює лібідо, що володіє антиоксидантними властивостями. Цинк бере участь у виробництві чоловічого статевого гормону тестостерону і чоловічих статевих клітин, усуває деякі види сексуальних розладів і служить профілактикою виникнення злоякісної пухлини запального процесу в простаті.

Селен - продовжує сексуально-активний вік чоловіка, забезпечує здоров'я репродуктивних органів. У чоловіків відбувається постійна втрата цього елемента зі спермою. Брак селену робить чоловічу статеву життя неповноцінним і, врешті-решт, неможливою.

Серед вітамінних комплексів, що містять необхідну норму корисних для чоловічого організму речовин, можна виділити наступні:

 • цинктеральний;
 • speman;
 • алфавіт (чоловічий);
 • дуовіт (чоловічий);
 • селкін;
 • компливит з селеном;
 • Селмевіт;
 • спермастронг;
 • верона;
 • Проферт;
 • вірадо;
 • допельгерц спермактів;
 • спермаплант.

При виборі препарату корисно проконсультуватися з лікарем.

Увага!

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату "Вітаміни при плануванні вагітності у чоловіків" переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

Опис надано з ознайомчою метою і не є керівництвом до самолікування. Необхідність застосування даного препарату, призначення схеми лікування, способів і дози застосування препарату визначається виключно Лікуючим лікарем. Самолікування небезпечно для Вашого здоров'я.

Відмова від відповідальності щодо перекладу: Мова оригіналу цієї статті – російська. Для зручності користувачів порталу iLive, які не володіють російською мовою, ця стаття була перекладена поточною мовою, але поки що не перевірена нативним носієм мови (native speaker), який має для цього необхідну кваліфікацію. У зв'язку з цим попереджаємо, що переклад цієї статті може бути некоректним, може містити лексичні, синтаксичні та граматичні помилки.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.